Corsair HX Series HX850

Kód: 220
4 000 Kč 3 305,79 Kč bez DPH
Skladem

Záruka 120 měsíců. 

Počítačový zdroj ATX, 850W, 80 Plus Platinum, 8x SATA, 6x PCIe, modulární kabely, 135mm ventilátor

Detailní informace

Detailní popis produktu

Corsair HX850i 850W

Zdroje řady HX disponují certifikací 80 PLUS Platinum, tichým provozem a modulárním kabelovým managementem. Obsahují špičkové japonské kondenzátory s provozním napětím až 105°C, které přispívají k dlouhodobé výdrži a stabilitě. Účinnost zdroje 80 PLUS Platinum snižuje provozní náklady i množství odpadního tepla a spolu s technologií Mode Zero RPM Fan zajišťuje prakticky neslyšitelný chod, pokud je zdroj méně zatížený. Zdroj je vhodný pro použití u opravdu špičkových výkonných počítačů.

 

Hlavní vlastnosti:

  • Certifikace 80 PLUS Platinum s až 90% účinností
  • Japonské součástky
  • ZeroRPM mód
  • Tepelně kontrolovaný 135 mm ventilátor s fluidním ložiskem
  • Plně odpojitelná kabeláž

 

Tichý a efektivní

Certifikace 80 PLUS Platinum znamená, lepší účinnost, méně přebytečného tepla, nižší hluk a nižší účty za energii. Zero RPM Fan Mode automaticky ovládá rychlost ventilátoru zdroje a v případě potřeby ventilátor zcela zastaví. Díky vybraným japonským kondenzátorům a cívkám bylo dosaženo snížení hlučnosti, které se nejčastěji projevuje nepříjemným pískáním.

 

 

Jednoduchá instalace

Plně modulární ploché kabely usnadňují instalaci a umožňují použití pouze těch kabelů, které potřebujete. Díky tomu se kabeláž snáze krotí, lépe svazuje a schovává a nebrání v plynulému průtoku vzduchu.

 

Graf účinnosti závislý na zátěži.

Pokud přimhouříme jedno oko nad provedením horizontální osy zátěže, která není lineární a začíná na zátěži 10%, přimhouřeně odhalíme, že nejvyšší účinnosti zdroj dosahuje přibližně při zátěži 40-50%. Při přepočtu na výkon to odpovídá někde kolem 400 - 450 W. V tomto intervalu je zdroj nejúčinnější a dosahuje přibližně 90%. Solidní účinnost je ovšem při jakékoli zátěži.

Účinnost je důležitá při plánování, na co bude sestava sloužit. Pokud si poskládáte sestavu, kde budou komponenty většinu času odebírat 100W a zvolíte zdroj, který při tomto výkonu bude mít účinnost pouze 50%, odběr sestavy bude činit 200W. S tímto zdrojem se Vám to ale nestane.

 

Ochrana zdroje

Zdroj obsahuje důležité bezpečnostní prvky jako ochranu proti vysokému i nízkému napětí, zkratu, přetížení a přehřátí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .