Litecoin

Bitcoin v novém kabátu, který nezaznamenal přílišný úspěch. I tak by se dala charakterizovat kryptoměna s názvem litecoin. Tato měna se snaží navázat na úspěchy nejúspěšnější kryptoměny bitcoinu, avšak s mnohými vylepšeními. Odpovědí na otázku, co je to litecoin, by se dalo uznat, že je to levnější varianta bitcoinu. Stejně jako je tomu u ostatních virtuálních měn, i litecoiny jsou v určitém ohledu lepší než starý známý bitcoin. Jde především o nový algoritmus s názvem Scrypt, díky čemuž se výrazně liší od bitcoinu, ale také uvolňování bloků po dvou a půl minutách, nikoli po deseti, jak je tomu u bitcoinu. Někomu to však stačit nebude, a proto se bude i nadále zajímat, co jsou litecoiny a proč je měna litecoin tak zajímavá?

Všechno tkví v těžbě a obchodování

Osobu, kterou zajímá, co je virtuální měna litecoin, jak s touto měnou pracovat a proč se o ní vůbec zajímat, by se mohl líbit jeden zajímavý fakt. Transakce s touto měnou jsou mimořádně levné, a to nezávislé na objemu transakce. Očekávat můžete poplatek jednu tisícinu litecoinu za převod, což není opravdu vůbec mnoho.

Virtuální měna litecoin dokáže nejednomu těžaři či obchodníkovi zamotat hlavu, neboť tato měna ještě stále nevydala maximum ze svého potenciálu. To znamená, že i Vy máte šanci s touto měnou začít a být v práci s ní úspěšní. I proto možná bude nasnadě otázka, jak na litecoin?

Základem je extrémně výkonné zařízení

Těžba této měny může být pro někoho, kdo byl zvyklý na jiné měny nevyžadující takový výkon, velmi náročná. I proto často takoví zájemci raději již dále nezjišťují, jak na litecoiny a vůbec, co je litecoin, ale raději se poohlédnou po jiné měně. Vy však obavy mít nemusíte, neboť pro těžbu této měny se používají speciální asic minery, které jsou výhodnější hned v několika ohledech:

  • Jsou výkonnější
  • Dokážou natěžit mnohem více měny
  • S ohledem na výkon jsou úspornější

Koupit miner