Litecoin mining, miner a těžba

Víte, co jsou litecoiny, a proto Vás velmi zajímá, jak probíhá litecoin těžba a čím se těžba litecoin odlišuje od těžby bitcoinu? V základu jde o velmi podobný princip, a to i díky tomu, že litecoin mining je v mnohých ohledech stejný jako těžba známého bitcoinu. I proto Vám je možná nyní jasné, jak těžit litecoin a v čem bude vězet ta složitost a náročnost. Základem bude zařízení podobné PC, které však bude určené speciálně k těžbě kryptoměny. Tohle zařízení, někdy označováno jako LTC miner, je dodáváno již jako funkční celek, a proto Vám odpadne někdy vlastnoruční složité skládání jednotky určené pro těžbu. V dnešní době je možné si cestu ulehčit i tím, že litecoin miner od světoznámého výrobce Bitmain.com je možné jednoduše zakoupit a začít po instalaci ihned využívat k těžení.

Nový algoritmus, který ovlivňuje mnoho skutečností

Jako byl v případě bitcoinu aktivní algoritmus SHA-256, u litecoinu je tomu o něco jinak. Zde funguje algoritmus Scrypt, a proto někdy můžete zařízení určené k těžbě litecoinu sehnat jako Scrypt miner. V každém případě se specializovanými zařízeními máte velkou šanci k tomu, jak získat litecoin bez větších potíží.

Ačkoliv pro někoho může být cena speciálního zařízení velmi vysoká, je nutné uznat, že potenciál litecoinu ještě nebyl zcela naplněn. Proto si můžete jednoduše ověřit, zdali se vám investice do litecoinu skutečně vyplatí. Abyste získali přehled, existuje nástroj zvaný litecoin kalkulačka, který najdete na webu https://whattomine.com/asic. Tento nástroj vám řekne, jak vydělat litecoin, respektive Vám ukáže částky, se kterými můžete počítat, když se rozhodnete začít s touto měnou pracovat. Litecoin calculator bohatě využijete nejenom v případě, kdy o těžbě přemýšlíte, ale také tehdy, když si chcete ověřit, zdali se již stávající těžba stále ještě vyplatí, neboť zohledňuje následující parametry:

  • Výkon těžebního zařízení
  • Cenu elektrické energie
  • Již vložené investice do vybavení
  • Efektivitu samotné těžby
s9 
 

Koupit miner