Virtuální měny, kryptoměny

Kryptoměna se dá definovat jako měna, která neexistuje fyzicky, ale pouze elektronicky. Detailní popis kryptoměn je však samozřejmě složitější, avšak v základu jde o náhradu klasického finančního systému mnohem diskrétnějším. Většina kryptoměn je totiž založena na principu decentralizace, což znamená hned několik skutečností:

  • Měnu nelze kontrolovat
  • Nemá žádný pevný bod, jako je třeba banka
  • Transakce jsou prováděny anonymně
  • Není možné transakce jakkoli falšovat
  • Nemůže dojít k zamítnutí platby, a tedy k takzvanému chargebacku

Množství kryptoměn v současné době přesahuje číslo 700, což je opravdu velké množství. Virtuální měna se dá reálně použít i k placení různých služeb nebo nákupu určitých produktů. Stále však existuje jenom málo obchodů a společností, které s těmito měnami pracují. Některé měny jsou natolik anonymní, že jsou oblíbené především na černém trhu. Takové internetové měny jsou však zcela bezpečné a nepředstavují žádnou hrozbu, a to právě díky výše uvedeným stavebním pilířům virtuálních měn.

Začněte obchodovat nebo těžit

Určitě se ptáte, jakým způsobem můžete tyto měny získat. Virtuální měny se dají získat hned dvojím způsobem, a to buď takzvanou těžbou nebo nákupem ve směnárnách. Každá internetová měna je však o něco jiná, od čehož se odvíjí také náročnost těžby či cena za jednu minci.

Tak či tak, kryptoměny v současné době nabízí obrovský potenciál, a to z hlediska budoucnosti. Perspektiva těchto měn spočívá především v jejich hodnotě, která neustále kolísá. Ať už se proto rozhodnete pro nejznámější bitcoin nebo méně známý Dogecoin či ještě méně známější Siacoin, nebudete litovat. Myslete však na to, že byste neměli být zaslepeni vidinou jednouchého výdělku, neboť investice do virtuálních měn se může, ale také nemusí vyplatit. Všechno totiž závisí na vývoji trhu, štěstí a Vaší šikovnosti.

Koupit miner