Mining, miner a těžba kryptoměn

Zjistili jste, co to jsou virtuální měny, a proto máte zájem o jejich těžbu? Myslíte si, že těžba kryptoměn je jednoduchá a levná záležitost? Možná se budete divit, ale co kryptoměna, to naprosto jiná obtížnost a obecně způsob získání. Zatímco bitcoin se v současné době takřka nevyplatí těžit, ostatní měny, které nejsou tak známé, jsou k těžbě mnohem vhodnější.

Důležitá je vhodná investice

Zařízení, které se k těžbě kryptoměn používá, se jmenuje miner. Zatímco dříve se daly k těmto účelům použít jen klasické počítače, v dnešní době výkon běžných i výkonných počítačů nestačí. Minery vypadají v současné době velmi různorodě, avšak zpravidla jde o zařízení, které v sobě nesou komponenty počítačů, které jsou však naladěny na těžbu kryptoměn, a to jak hardwarově, tak softwarově.

V čem spočívá těžba kryptoměn?

Jistě Vás pořád zajímá, co to znamená ta těžba kryptoměny? Nejde o nějaké dolování, ale jde o potvrzování transakcí ve světě konkrétní kryptoměny. Právě k tomu je potřebný vysoký výkon těžebních zařízení, které musí být schopné veškeré transakce přefiltrovat, nasměrovat správným směrem a poslat k příjemci. To vše je nutné učinit v neuvěřitelně rychlém čase, a navíc nesmí být jakákoliv transakce špatně provedena. Od toho se odvíjí náročnost těchto zařízení. Grafické karty, a to zejména GPU obsažené v těchto kartách, je pro potvrzování pravosti transakcí nejvhodnější. Protože například bitcoin má těžařů opravdu hodně, je těžba na takových zařízeních takřka nemožná. Proto se přistoupilo k vylepšeným zařízením, které jsou navržené speciálně k těžbě. Jde o takzvané asic minery, které použijete především pro tyto měny:

  • Bitcoin
  • Litecoin
  • Dash
  • Ethereum
  • Zcash

Ostatní měny je však možné poměrně obstojně těžit výkonnými grafickými kartami, které jsou osazené ve speciální kleci – rigu.

Koupit miner