Corsair HX850

Kód: 220
4 300 Kč 3 553,72 Kč bez DPH
Skladem

Corsair HX850i 850W

Zdroje řady HX disponují certifikací 80 PLUS Platinum, tichým provozem a modulárním kabelovým managementem. Obsahují špičkové japonské kondenzátory s provozním napětím až 105°C, které přispívají k dlouhodobé výdrži a stabilitě. Účinnost zdroje 80 PLUS Platinum snižuje provozní náklady i množství odpadního tepla a spolu s technologií Mode Zero RPM Fan zajišťuje prakticky neslyšitelný chod, pokud je zdroj méně zatížený. Zdroj je vhodný pro použití u opravdu špičkových výkonných počítačů.

 

Hlavní vlastnosti:

  • Certifikace 80 PLUS Platinum s až 90% účinností
  • Japonské součástky
  • ZeroRPM mód
  • Tepelně kontrolovaný 135 mm ventilátor s fluidním ložiskem
  • Plně odpojitelná kabeláž

 

Tichý a efektivní

Certifikace 80 PLUS Platinum znamená, lepší účinnost, méně přebytečného tepla, nižší hluk a nižší účty za energii. Zero RPM Fan Mode automaticky ovládá rychlost ventilátoru zdroje a v případě potřeby ventilátor zcela zastaví. Díky vybraným japonským kondenzátorům a cívkám bylo dosaženo snížení hlučnosti, které se nejčastěji projevuje nepříjemným pískáním.

 

 

Jednoduchá instalace

Plně modulární ploché kabely usnadňují instalaci a umožňují použití pouze těch kabelů, které potřebujete. Díky tomu se kabeláž snáze krotí, lépe svazuje a schovává a nebrání v plynulému průtoku vzduchu.

 

Graf účinnosti závislý na zátěži.

Pokud přimhouříme jedno oko nad provedením horizontální osy zátěže, která není lineární a začíná na zátěži 10%, přimhouřeně odhalíme, že nejvyšší účinnosti zdroj dosahuje přibližně při zátěži 40-50%. Při přepočtu na výkon to odpovídá někde kolem 400 - 450 W. V tomto intervalu je zdroj nejúčinnější a dosahuje přibližně 90%. Solidní účinnost je ovšem při jakékoli zátěži.

Účinnost je důležitá při plánování, na co bude sestava sloužit. Pokud si poskládáte sestavu, kde budou komponenty většinu času odebírat 100W a zvolíte zdroj, který při tomto výkonu bude mít účinnost pouze 50%, odběr sestavy bude činit 200W. S tímto zdrojem se Vám to ale nestane.

 

Ochrana zdroje

Zdroj obsahuje důležité bezpečnostní prvky jako ochranu proti vysokému i nízkému napětí, zkratu, přetížení a přehřátí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .