Ethereum

Novinka, která jednou předběhne slavný bitcoin. I tak by se dala charakterizovat virtuální měna, která staví na technologiích a koncepcí, které jsou léty osvědčené díky úspěchu bitcoinu. I přes slávu bitcoinu je však ethereum o něco lepší, a to hned z několika důvodů:

  • Nové bloky transakcí jsou vydávány cca po 17 sekundách
  • Jde o nepříliš starou virtuální měnu, kterou čeká velký potenciál
  • Systém těžení je propracovanější a nabízí nové možnosti

Pokud byste chtěli odpověď na otázku, co je to ethereum, bylo by nutné popřemýšlet o své zdatnosti v oblasti IT. Pro osobu, která s touto oblastí nemá zkušenosti, by mohlo být do detailu rozebraná otázka co je ethereum velmi složitá. V základu však jde o stejný princip jako u bitcoinu, avšak s několika rozdíly. Ethereumy mají své vlastní programovací prostředí, a proto zde nenastane problém limitovaných skriptů, jako je tomu u bitcoinu. Virtuální měna ethereum se proto dá považovat za novou a lepší verzi bitcoinu, čemuž napomáhá i občasné označení bitcoin 2.0, které má symbolizovat novou verzi této úspěšné měny. I proto někoho překvapí, co jsou ethereumy a proč se o nich nemluvilo dříve.

Začít s těžbou není nic složitého

Měna ethereum může u nejedné osoby toužící po výdělku vnuknout myšlenku těžby. Zde se tedy dostáváme k otázce jak na ethereum? Možností je hned několik a příliš se neliší od těžby bitcoinu. Je proto nutné vlastnit nějaké zařízení, které má dostatečný výkon na provádění požadovaného počtu transakcí. Protože však ethereum stále není ta rozšířená jako bitcoin, je možné očekávat o něco příznivější podmínky těžby.

Jestliže jste pochopili, co je virtuální měna ethereum a alespoň trochu víte, jak na ethereumy, neměli byste váhat, ale měli byste si zakoupit zařízení, díky kterému budete moci začít těžit. Výše uvedené informace platí i pro novinku, kterou je ethereum classic, což je moderní měna nabízející vysoký potenciál.

Koupit miner