Bitcoin mining, miner a těžba

Snad každého zajímá při vidině zisku z bitcoinu samotná těžba této virtuální měny. Ačkoliv někomu může přijít těžba bitcoin jako složitá věc, díky moderním zařízením jako je asic miner a btc miner je to v podstatě jednoduché.

Začněte těžit díky speciálnímu hardware

Jak těžit bitcoin zajímá mnoho lidí. Bitcoin těžba v podstatě znamená potvrzování transakcí, což zde zastávají samotní uživatelé této měny, nikoliv nějaké středisko nebo, jak tomu je v případě klasické měny, banka. To činí z bitcoinu tak výjimečnou věc, a to je také důvod, proč se investice do bitcoinu vyplatí.

Jak získat bitcoin je pak otázka Vašeho odhodlání. Dříve se k ověřování transakcí používaly výkonné PC, ale protože v dnešní době na bitcoin jejich výkon nestačí, jsou na trhu k dostání zařízení s názvem bitcoin miner. Největší výrobce Bitmain například nabízí upravené minery se speciálními asic čipy, díky kterým je těžba celkově efektivnější než s ostatními zařízeními.

Samotná těžba, někdy označovaná jako bitcoin mining, je s těmito zařízeními automatizovaná věc. Podle toho, jak moc výkonné zařízení si pořídíte, můžete potvrzovat množství samotných transakcí a dle toho následně získáte bitcoin.

Pool aneb větší šance získat bitcoin

Protože je trend bitcoinu opravdu známý, můžete se zařadit do takzvaného poolu. Jedná se o centra, ve kterých se nachází mnoho zařízení, která jsou určené právě pro těžbu bitcoinu. Na základně jejich výkonu se pak celý výdělek rozpočítává dle toho, jaký těžař kolik výkonu v rámci transakcí poskytnul.

Chcete zjistit, zdali máte dostatečně výkonné zařízení a kolik bitcoinu můžete získat? K ověření aktuálních možností slouží bitcoin kalkulačka https://whattomine.com/asic. Bitcoin calculator potřebuje k výpočtu následující parametry:

  • Hash Rate – výkon Vašeho těžebního zařízení
  • Power cost – cena elektrické energie
  • Pool fees – podíl v těžebním poolu
  • Bitcoin difficulty – obtížnost získání bitcoinu
  • Block reward – odměna za blok
  • Bitcoin to dollar – aktuální kurz bitcoinu vůči americkému dolaru
  • Hardware cost – cena, za kterou jste koupili svůj hardware

Koupit miner